Г7 со осуда на „лажните“ референдуми, најави дека никогаш нема да бидат признаени

„Никогаш нема да ги признаеме тие референдуми, што се чини дека се чекор кон руската анексија, ниту анексијата доколку таа се случи“, се наведува во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Кремљ најави дека „референдумите“ за присоединување што ќе завршат денеска во четирите украински зони под контрола на Москва ќе доведат до промени за тие ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската Унија повтори дека референдумите кои се организираа овие денови во повеќе украински области за присоединување кон Русија се нелегални и нема да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

САД „никогаш нема да ги признаат“ окупираните територии од Русија како „што било друго туку … дел од Украина“, соопшти Белата куќа, додека сепаратистички ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека Македонија нема да ги признае референдумите во четири украински региони за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи, изјави дека Македонија нема да ги признае руските референдуми во Украина бидејќи со нив не се урива ...
| | веќе видена | слични

 На брифинг со новинарите, тој изрази и загриженост што дел од граѓаните во земјава ја оправдуваат руската агресија, нешто што според него е против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 324 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 404 | | | веќе видена

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 259 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Г7 со осуда на „лажните“ референдуми, најави дека никогаш нема да бидат признаени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: