Икарди и Ванда и официјално се разведоа по осум години брак

Една од главните теми воаргентинските медиуми овие денови е разводот помеѓу Ванда Нара и Мауро Икарди. Последните информации кои пристигнуваат на оваа тема се ...
| | веќе видена | слични

Хуан Роман Рикелме беше еден од играчите кој требаше да одбележи една ера во аргентинскиот и светскиот фудбал, но ако се земе се во предвид тој не ги оправда ...
| | веќе видена | слични

Ванда Нара во петокот објави дека се разведува со Мауро Икарди, но можно е ситуацијата веќе да е променета, така асоцираат новите постови на фудбалерот. ...
| | веќе видена | слични

Мартин Пајеро од Бока јуниорс може да стане светски познат фудбалер, не затоа што игра којзнае колку добро, туку затоа што го поврзуваат со Ванда Икарди, со ...
| | веќе видена | слични

Ванда Нара и Мауро Икарди ќе се разведат по осум години брак. Ваквата вест ја објави Ванда Нара на својот инстаграм-профил. „Со оглед на тоа што добивам големо ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите љубовни драми во светот на фудбалот конечно го доби последниот чин. Ванда Нара преку социјалните мрежи објави дека на нејзината љубов со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 309 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Икарди и Ванда и официјално се разведоа по осум години брак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: