Штериев: Капиталните добивки се уште не треба да се оданочуваат


6 копии
2 копии

За подобра системска подготовка на оперативната постапка, апелираме оданочувањето на капиталната добивка од акции и удели да се одложи за уште една година ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 5 минути Берзите, по се судејќи, ќе функционираат во нов циклус на голема осцилаторност и висока инфлација и каматни стапки. Прогнозите се ...
| | веќе видена | слични

На 23-ти септември во Охрид во организација на Македонската берза АД Скопје се одржува дваесет и првата Годишна конференција. Овој форум на кој се анализираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нора Алити, претседателката на Комисијата за хартии од вредност, денеска предложи даночењето на капиталните добивки да се одложи за уште една година. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заради подобра системска подготовка за оперативната постапка на оданочувањето на капиталната добивка, апелираме на дополнително одлагање за уште една година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штериев: Капиталните добивки се уште не треба да се оданочуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: