Се преговара со сите соседни држави за да се обезбеди поевтина електрична енергија за стопанството


Министерот за економија Крешник Бектеши вечерва изјави дека се преговара со сите соседни држави за да се обезбеди поевтина електрична енергија за стопанството, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија со што за пет пати го намалува трошокот на граѓаните, порача денеска премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Исто така, премиерот посочи дека се водат интензивни преговори со странство да се обезбеди електрична енергија по пониски цени од берзанските. „Со Србија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски даде одговор на пратеничко прашање за енергетската криза и кажа дека со субвенцијата на државата се ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на денешниот брифинг со новинарите објави дека неговата партија преку контакти во Западна Европа пронашле поевтини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање истакна дека Владата има план за справување со енергетската криза и веќе ги има ставено во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чувствуваме општествена одговорност да ја информираме јавноста и граѓаните дека од страна на Адора Инженеринг од Ноември 2021 година до денес, во однос на ...
| | веќе видена | слични

Адора инженеринг информира дека и покрај предупредувањата, надлежните институции се однесуваат неодговорно кон барањата на компанијата како сопственик на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
сите 309 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се преговара со сите соседни држави за да се обезбеди поевтина електрична енергија за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: