Бектеши: Соработуваме со сите соседни земји за обезбедување поевтина електрична енергија за стопанството


Преговараме со сите соседни земји кои имаат вишок на производство на електрична енергија. Сакаме да соработуваме со сите соседи, а со некои веќе имаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
| | веќе видена | слични

Исто така, премиерот посочи дека се водат интензивни преговори со странство да се обезбеди електрична енергија по пониски цени од берзанските. „Со Србија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски даде одговор на пратеничко прашање за енергетската криза и кажа дека со субвенцијата на државата се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на пратеничко прашање истакна дека Владата има план за справување со енергетската криза и веќе ги има ставено во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чувствуваме општествена одговорност да ја информираме јавноста и граѓаните дека од страна на Адора Инженеринг од Ноември 2021 година до денес, во однос на ...
| | веќе видена | слични

Адора инженеринг информира дека и покрај предупредувањата, надлежните институции се однесуваат неодговорно кон барањата на компанијата како сопственик на ...
| | веќе видена | слични

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Соработуваме со сите соседни земји за обезбедување поевтина електрична енергија за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: