Кремљ: Путин е задоволен по размената на затвореници со Украина


8 копии

Рускиот претседател Владимир Путин и престолонаследникот на Саудиска Арабија Мохамед бин Салман изразија „задоволство“ по размената на затвореници со Украина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пинер зборувал за The Sun за тоа како бил принуден да слуша музика 24 часа на ден и како Русите го мачеле со електрошокови.За време додека бил во затвор, бил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шон Пинер (48), еден од британските затвореници во Украина, откри како Русите го принудувале постојано да ги слуша АББА и Шер. Пинер зборуваше за „Сан“ за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британецот Ејден Ајслин, кој беше ослободен од Русија, рече дека со него се однесувале како со куче и дека бил задржан во самица 5 месеци. Тој се врати во ...
| | веќе видена | слични

Михајло Дианов, музичар и украински војник, неодамна беше ослободен од руското воено заробеништво. Дијанов бил затворен во фабриката за челик Азовстал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашањето кои се неговите планови, тој рече дека сака прво да ги види сестра си и пријателите. Вјекослав Пребег, Хрват кој се борел за Украина и бил заробен ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот сопственик на Челзи, Роман Абрамович, одиграл клучна улога во ослободувањето на петмина британски затвореници од Русија, кои беа дел од големата ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека 55 војници се вратиле во Русија по големата размена на затвореници со Украина. – Сите војници пристигнаа ...
| | веќе видена | слични

Украинците велат дека 200 украински затвореници се вратиле дома во замена за Медведчук.Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ја коментираше оваа размена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 476 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 257 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 80 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 390 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Путин е задоволен по размената на затвореници со Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: