Украина: Од масовната гробница во Изјум ексхумирани 436 тела, на најмалку 30 има знаци на мачење

Од масовната гробница во Изјум беа ексхумирани 436 тела, од кои на најмалку 30 има видливи знаци на мачење, соопштија денеска украински претставници. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинската безбедносна служба објави дека руските сили гранатирале седум возила од конвојот меѓу окупираниот Сват во областа Луганск и Купјанск кој е под ...
| | веќе видена | слични
4 копии

увернерот на регионот Харков, Олех Сињехубов, изјави дека руските сили денеска гранатирале цивилен евакуациски конвој на североистокот на земјата, во кој ...
| | веќе видена | слични

Висок украински функционер рече дека руските сили денеска гранатирале цивилен конвој за евакуација во североисточниот дел на земјата, при што загинале 20 луѓе. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руски сили утринава истрелаа ракети врз цивилен конвој автомобили и комбиња во близина на градот Запорожје, објави Олександр Стријук, украински гувернер на ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 24 лица загинаа во нападот од страна на украинските вооружени сили врз конвојот цивилни возила кои чекале да преминат на „ослободениот“ дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 23 цивили ги загубија своите животи, а уште десетици се повредени откако руска граната погодила хуманитарен конвој во јужниот дел на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Проруските сепаратисти се огласиа во врска со нападот на цивилен конвој утрово, во близина на украинскиот град Запорожје, во кој загинаа најмалку 23 лица. ...
| | веќе видена | слични

Украина ја обвини Русија за ракетен напад врз цивилен конвој со возила во близина на Запорожје, во кој проценува дека има најмалку 23 загинати и 28 ранети, при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 791 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 377 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина: Од масовната гробница во Изјум ексхумирани 436 тела, на најмалку 30 има знаци на мачење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: