Шпанската полиција заплени повеќе од 15 тони марокански хашиш, уапсени 49 лица

Шпанија заплени 15,4 тони хашиш од Мароко и уапси 49 лица за време на операција за разбивање на голема мрежа за шверц на дрога во земјата. Според шпанската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уругвајската полиција го уапси шефот на личната гарда на претседателот, Алехандро Астесиано под сомнение за вмешаност во шема за незаконско добивање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 344 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанската полиција заплени повеќе од 15 тони марокански хашиш, уапсени 49 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: