Кој и дали може ДА ЈА ЗАМЕНИ РУСИЈА?

2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден ги повика нафтените компании да не ги зголемуваат цените на горивата злоупотребувајќи го ураганот Иан, кој се приближува до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руското производство на природен гас од јануари до август е намалено за 10,4 отсто во однос на истиот период лани, додека производството на нафта е зголемено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Џо Бајден ги предупреди енергетските компании да не го користат ураганот Иан како изговор за зголемување на цените на нафтата и ...
| | веќе видена | слични

По воведувањето на европските санкции, Русија значително ги зголеми испораките на нафта во Азија, но сепак треба да пренасочи повеќе од една четвртина од ...
| | веќе видена | слични

Европскиот гас денеска е значително поевтин од вчера. Со тоа продолжува трендот на намалување на цената на гасот. Претпладнево цената на ТТФ за холандски гас ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата на светските пазари паѓаат втор ден поради стравувањата од пониска побарувачка за гориво од очекуваната глобална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 465 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 474 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој и дали може ДА ЈА ЗАМЕНИ РУСИЈА?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: