У21: Македонија запиша триумф над Албанија на турнирот во Хрватска

Младиот 18-годишен фудбалер на Борусија Менхенгладбах, Шабан Зенку, за една година заигра за три различни репрезентации, а се спомнува дека би можел да заигра ...
| | веќе видена | слични

Шабан Зенку е еден од големите таленти од овие простори, играч кој е дел од Борусија Менхенгладбах што значи во моментов за него е решено клупското прашање, но ...
| | веќе видена | слични

Менува репрезентации како чорапи: Играл за Косово, па за Албанија, а сега за Македонија Филип Здравески 29.09.2022 / 19:36 Фудбал На последниот собир на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот со албанско потекло Шабан Зенку е име што ветува. Роден 2004 година, 18-годишниот играч од Кичево, кариерата ја развива во германскиот тим, Борусија ...
| | веќе видена | слични

Шабан Зенку е млад фудбалер кој се развива во младинските категории на Борусија Дортмунд, а неодамна настапи за македонската репрезентација до 19 години и ...
| | веќе видена | слични

Младата репрезентација на Македонија до 19 години во еден интересен натпревар, со многу возбудување и пресврти, успеа да забележи минимална победа со 3:2 над ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија до 21 година остана непоразена и на вториот тест на силниот турнир во Хрватска во Свети Мура. Претходно нашите младинци ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

У21: Македонија запиша триумф над Албанија на турнирот во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: