Лига на нациите: Пораз на Македонија кај Грузија


2 копии

Поранешниот македонски репрезентативец, Дарко Тасевски даде свое видување за се што се случи на дуелот меѓу нашата селекција и Бугарија на средбата од Лигата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот репрезентативец на Македонија кој веќе подолго време живее во Бугарија во изјава за бугарскиот „Дспорт“ не криеше дека е разочаран од пречекот на ...
| | веќе видена | слични

Македонската А репрезентација не успеа преку Лигата на нации да обезбеди плеј-оф за пласман на Европското првенство 2024 откако го освои третото место во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец Дарко Тасевски, кој сега живее во Бугарија, во разговор за бугарски „Дспорт“ кажа дека е разочаран од односот на ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација го заврши својот натап во „Ц“ зоната од Лигата на нациите. Третото место е премалку за момците коишто пред една година ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само двајца македонски играчи се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации, во составот доминираат играчи од Грузија. Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 720 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи промена на премабулата на Уставот, истакна лидерот на партијата Христијам Мицкоски. – Под овие околности нема да ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лига на нациите: Пораз на Македонија кај Грузија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: