Бектеши: Се прават напори наставата во зимскиот период да се одвива со физичко присуство


Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со Србија се преговара за размена на гас за електрична енергија, а доколку се постигне договор половина од електричната енергија која ќе се произведе во ТЕ-ТО ...
| | веќе видена | слични

Основните и средните училишта на територијата на цела држава, ќе бидат на регулиран пазар, без разлика што обврската за обезбедување на образовниот процес е на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Основните и средните училишта на територијата на цела држава, ќе бидат на регулиран пазар, без разлика што обврската за обезбедување на образовниот процес е ...
| | веќе видена | слични

Еден ден откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го објави Планот со кој на владата и понуди да обезбеди енергенси и на државата да и заштеди до 300 ...
| | веќе видена | слични

Доколку Република Бугарија ја прифати нашата понуда за откуп на електрична енергија по фиксна цена од 200 евра за мегават/час, колку што може да поднесе нашето ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши вчера на прашањата на Лупевска не знаеше да одговори за работите кои ги зборувал советникот за енергетика Андонов, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши утре ќе патува со претседателот Стево Пендаровски за Бугарија, а вечерва гостуваше во емисијата „360 степени“ на „ТВ ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на „ТВ Алсат“ вели дека не планираат да купуваат гас од Србија, ...
| | веќе видена | слични

Ниту Северна Македонија ќе купува гас од Србија, ниту, пак, Србија за возврат ќе купува електрична енергија од земјава, изјави министерот за економија, Крешник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Се прават напори наставата во зимскиот период да се одвива со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: