САЛВИНИ ДО ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Тоа се закани од вас, извинете му се на италијанскиот народ – да живее слободна, силна и суверена Италија!


Овие работи се луди, тоа се вистински закани од претседателката на ЕК, Урслула фон дер Лајен, се вели во реакцијата на поранешниот италијански вицепремиер и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
| | веќе видена | слични

Идната премиерка на Италија, Џорџа Мелони, преку твитер вети целосна поддршка за Украина од нејзината претстојна влада. „Знаете дека можете да сметате на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџа Мелони преку твитер вети целосна поддршка за Украина од новата италијанска влада . „Знаете дека можете да сметате на нашата лојална поддршка за каузата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 753 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 173 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САЛВИНИ ДО ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Тоа се закани од вас, извинете му се на италијанскиот народ – да живее слободна, силна и суверена Италија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: