Вашингтон пост: САД тивко ја предупредуваат Москва да не употреби нуклеарно оружје

САД веќе неколку месеци вршеле приватна комуникација со Москва со предупредување до руските лидери за тешките последици што следуваат доколку таа употреби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за воена студија објави специјален извештај за планот на рускиот претседател Владимир Путин за нуклеарното оружје и руската анексија на четирите ...
| | веќе видена | слични

САД не веруваат дека некоја членка на НАТО е вмешана во инцидентот со истекувањето на гасоводите Северен тек 1 и 2 што водат од Русија до Европа, изјави синоќа ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Американската војска не треба да се сомнева во подготвеноста на Русија да го брани својот суверенитет, територијален интегритет и народ со сите расположливи ...
| | веќе видена | слични

Европската унија има план наречен „Програма за спас“, кој беше одобрен еден месец по почетокот на руската инвазија на Украина на крајот на февруари. Западните ...
| | веќе видена | слични

Оние кои ги познаваат состојбите во и околу Кремљ, предупредуваат дека рускиот претседател е сосема близу да се најде во една таква, очајничка ситуација, ...
| | веќе видена | слични

„Активностите на Вашингтон ја насочуваат ситуацијата кон отворена конфронтација меѓу најголемите нуклеарни сили, а западните земји го тестираат трпението на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашингтон пост: САД тивко ја предупредуваат Москва да не употреби нуклеарно оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: