Министерот за финансии НЕ ЗНАЕЛ дека владата ЌЕ ТРОШИ НА МОРСКИ ПЛОДОВИ И ОКТОПОД

По објавите дека власта во време на криза ќе троши на морски плодови и октоподи, министерот за економија не знаел за набавката.Фатмир Бесими немал информации ...
| | веќе видена | слични

Во објава со наслов ,,И осличот е риба” професорката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова укажува на злоупотребите на министрите и нивната повластена ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски забранил да се набавува и да се користи морска храна, бадеми и лешници во рестораните и бифеата на Службата за општи и заеднички ...
| | веќе видена | слични

Тие финансиски средства ќе бидат насочени за финансиска поддршка на најранливите категории граѓани со ниски примања. Одговорајќи на новинарски прашања во врска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски вчера вечер соопшти дека одлучил да се забрани набавката и користењето на морска храна, бадеми и лешници во рестораните и бифеата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во владиниот ресторан повеќе нема да се јадат морски плодови, а од менито ќе бидат тргнати и бадемите и лешниците. Ова го најави премиерот Димитар Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната вонредна прес-конференција посветена на мерките за справување со енергетската криза, беше прашан и за потрошените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На прашањето зошто имало тендер од 20 илјади евра за риба и морски плодови за Владата, премиерот објасни дека тоа била рамковна набавка, и не само за Владата, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва најави забрана за набавка и консумирање на морски плодови во Владата. -Имаше соопштенија од Службата за заеднички работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 790 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 293 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 142 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за финансии НЕ ЗНАЕЛ дека владата ЌЕ ТРОШИ НА МОРСКИ ПЛОДОВИ И ОКТОПОД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: