На чиј погреб имаше повеќе светски лидери - кај Тито или кралицата Елизабета?


2 копии

Покајување, „пеглање“ на работите, корист… Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го сменат документарецот што го снимија во соработка со Нетфликс и да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Данскиот принц Јоаким проговори по одлуката на неговата мајка, кралицата Маргарета Втора, да ги лиши своите деца од кралски титули. – Јас имав пет дена… Добив ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу Хари и Меган и остатокот од британското кралско семејство не стивнува со години, а во претходниот период не заостанаа ниските удари ни од ...
| | веќе видена | слични

Данската кралица Маргрета, сега единствената владејачка кралица во Европа по смртта на Елизабета Втора, им ги одзеде титулите на четири од осумте внуци, ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл прават драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора. Тие сакаат да променат некои делови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На чиј погреб имаше повеќе светски лидери - кај Тито или кралицата Елизабета?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: