Алвеш: Сега кога не сум во Барса, можам да кажам дека го респектирам Роналдо

Дани Алвеш, кој сега игра во мексиканскиот Пумас, во разговор со својот соиграч Ефрио Веларде вели дека конечно може да зборува за тема која беше табу во ...
| | веќе видена | слични

Дани Алвес наредната година ќе го прослави 40. роденден, но без разлика на тоа се уште нема најава дека тој ќе замине во пензија и ќе ги закачи копачките на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 950 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 138 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алвеш: Сега кога не сум во Барса, можам да кажам дека го респектирам Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: