Рикардо Кака ќе се проба во нов спорт!

Дани Алвес наредната година ќе го прослави 40. роденден, но без разлика на тоа се уште нема најава дека тој ќе замине во пензија и ќе ги закачи копачките на ...
| | веќе видена | слични

Рикардо Кака своевремено беше еден од најдобрите фудбалери на светот, а со трансферот од Милан во Реал Мадрид беше означен и стартот на вторите Галактикоси под ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Рикардо Кака денес во Берлин ќе трча маратон, а по тој повод направи и едно големо интервју за шпанска „Марка“. Една од најинтересните теми беше ...
| | веќе видена | слични

Кака вели дека негов најдобар момент од кариерата во Реал Мадрид му е моментот кога слушнал дека заминува, зборовите на Флорентино Перез го направиле горд. ...
| | веќе видена | слични

Рикардо Кака ги доживеа најдобрите моменти од фудбалската кариера во дресот на Милан, а не успеа да го повтори ефектот во Реал Мадрид, кој го доведе како скапо ...
| | веќе видена | слични

Рикардо Кака никогаш не успеа да ги достигне „височините“ со Реал Мадрид, но во ново интервју со шпанскиот спортски весник „Марка“ вели дека нема лоши сеќавања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 949 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 280 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 138 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикардо Кака ќе се проба во нов спорт!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: