САД ТИВКО ЈА ПРЕДУПРЕДУВААТ МОСКВА: НЕМОЈТЕ ДА УПОТРЕБУВАТЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ - Вашингтон пост вели дека пораките содржат стратешка нејаснотија


САД веќе неколку месеци вршеле приватна комуникација со Москва со предупредување до руските лидери за тешките последици што следуваат доколку таа употреби ...
| | веќе видена | слични

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кремљ денеска соопшти дека воената операција во Украина треба да продолжи додека Русија не преземе целосна контрола врз источниот регион Доњецк. Дмитриј ...
| | веќе видена | слични

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите денови Запад покажа непоколеблива одлучност наспроти заканите од првите луѓе во Кремљ за нуклеарен удар во случај на напад на „руските“ територии ...
| | веќе видена | слични

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, предупреди дека штотуку завршените „лажни референдуми“ и обидите за анексија на украинска територија на Русија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 466 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 185 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 70 | | | веќе видена

Обединетите Нации денеска повикаа Иран да не употребува „беспотребна или премногу сила“ врз демонстрантите, кои се борат за женските права во земјата. – Сите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ТИВКО ЈА ПРЕДУПРЕДУВААТ МОСКВА: НЕМОЈТЕ ДА УПОТРЕБУВАТЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ - Вашингтон пост вели дека пораките содржат стратешка нејаснотија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: