Опозицијата ги блокира комисиските расправи

8 копии

Парламентарното мнозинство е стабилно и засега брои 64 пратеници, а премиерот Димитар Ковачевски од Собранието ги повика сите општествени чинители да се ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство е стабилно и сега за сега брои 64 пратеници, вели собранискиот спикер Талат Џафери откако во јавноста се отворија дилеми дали власта ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство засега има 64 пратеници, одговори претседателот на Собранието Талат Џафери на прашањето дали некој од пратениците на ДУИ го променил ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека парламентарното мнозинство е стабилно и дека засега брои 64 пратеници. „Парламентарното мнозинство ...
| | веќе видена | слични

Секој има право и слобода да си го искаже својот статус како пратеник. Немам какво било известување од пратениците од ДУИ. Нивниот официјален статус е дека се ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 791 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 174 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 142 | | | веќе видена

Необичен феномен се случува во земјава во време кога сме погодени од можеби најсилната енергетска криза досега. Во период кога компаниите мака мачат со скапата ...
сите 208 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата ги блокира комисиските расправи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: