Пратениците од групата на зелените најавуваат гласна поддршка за Македонија против двојни стандарди


Серија критики до Европската Унија, силна поддршка за македонскиот идентитет, но и потсетување за нашата домашна работа. Европратениците Бутикофер и Стрик, кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, во одговор на пратеничко прашање од македонското Собрание повика на обединување на сите чинители околу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, укажа дека е во тек скрининг процесот, по почетокот на преговорите со ЕУ и на денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скрининг процесот започна. Нашите тимови се во Брисел, каде детално се гледа нашето законодавство преку професионални тимови. Ги повикувам сите општествени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За пристапување во ЕУ потребни се институции кои се професионални и се базираат на заслуги а не на партиски интереси, вели во интервју за „Макфакс“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски во интервју за НРТВ истакна дека од Македонија ќе зависи колку брзо земјата ќе се движи по европскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од РС Македонија ќе зависи колку брзо земјата ќе се движи по европскиот пат, за да стане полноправна членка на Европската Унија, порача вечерва претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 777 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 344 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците од групата на зелените најавуваат гласна поддршка за Македонија против двојни стандарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: