Нов протест ва вработените во водостопанство „Брегалница“ - Три месеци не добиле плата

За неполн месец, вработените во водостопанската подружница „Брегалница“ – Кочани, повторно излегоа на протест. Причина е што и покрај покрај успешната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додека директорот Локман Лимани од Алтернатива се луксузира во модерни канцеларии, репрезентации и патувања, вработените во АД Водостопанство Скопје немаат ...
| | веќе видена | слични

Во услови на криза и препораки за штедење, директорот ги реновираше просториите за состаноци, а својата канцеларија освен што ја реновираше, ја пресели и на ...
| | веќе видена | слични

Поради три неисплатени плати, вработените во „Прилепско поле”, подружница на Водостопанство на Севрна Македонија излегоа на проотест со едночасовен прекин на ...
| | веќе видена | слични

  Во крајно незавидна состојба се 25-те вработени и 11 сезонски работници, револтирани се од незаинтересираноста во АД „Водостопанство“ да се реши состојбата. ...
| | веќе видена | слични

Вработени во водостопанската подружница „Брегалница“ од Кочани повторно протестираа поради доцнењето на платите за последните четири месеци.Организираа мирен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 792 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 295 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 141 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов протест ва вработените во водостопанство „Брегалница“ - Три месеци не добиле плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: