СДСМ: Ковачки дезертираше од Армијата за да му служи на Мицкоски


Очајниот Мицкоски преку шпионот Ковачки шири лажни вести за да ја зачува фотелјата во Белиот дворец Не престануваат нападите на ВМРО-ДПМНЕ кон претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не престануваат нападите на ВМРО-ДПМНЕ кон претседателот Димитар Ковачевски, затоа што во Белиот дворец се очајни и фрустрирани од неговата чесна и одговорна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералштабот на Армијата одлучно се спротивставува на било кој обид на нарушување на кредибилитетот, интегритетот и угледот, кој макотрпно го имаме стекнато ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од поранешните и сегашни припадници на Баталјонот за специјални намени „Волци“ во отворено писмо реагираат во одбрана на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Драган ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дел од припадниците на единицата „Волци“ се огласија преку отворено писмо по повод, како што велат лагите на премиерот Ковачевски искажани кон нивниот ...
| | веќе видена | слични

Армијата како и досега ќе опстои на определбата да не биде инволвирана во било какви партиски влијанија од кого било, од групи или поединци кои политичките ...
| | веќе видена | слични

Генералштабот на Армијата на Македонија јавно се спротивстави на секој обид нарушување на кредибилитетот, интегритетот и угледот на АРМ, откако дел од ...
| | веќе видена | слични

Во врска со објавите кои се појавуваат на социјалните мрежи и одредени интернет портали, од Канцеларијата за односи со јавноста на Генералштабот на АРМ, велат ...
| | веќе видена | слични

Од Баталјонот за специјални намени „Волци“, испратија отворено писмо до претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, по повод како што велат Волците, лагите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево по средбата во Владата со премиерот Димитар Ковачевски изјави дека ќе направат што е потребно да ...
сите 370 | | | веќе видена

Почна средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Мицкоски во Владата дојде со економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ и се ...
сите 498 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Големото поскапување на цената на струјата за компаниите и ЈП, повторно ќе се удри од грбот на народот и со тоа најмногу ќе им наштетат на граѓаните, вели ...
сите 222 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Ковачки дезертираше од Армијата за да му служи на Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: