Мбапе објасни зошто игра многу подобро за Франција отколку за ПСЖ

3 копии

Последната изјава на спортскиот директор на ПСЖ, Луис Окампос привлече големо внимание од медиумите. Имено, според она што тој го изјави трансферите на Нејмар ...
| | веќе видена | слични

Килијан Мбапе кога го потпиша новиот тригодишен договор со Пари Сен Жермен, мислеше дека ќе биде главниот што ќе одлучува за трансфер политиката на клубот, но ...
| | веќе видена | слични

Пари Сен Жермен во летото 2017 година потроши 222 милиони евра за ангажирање на Нејмар од Барселона, и како позајмен го зедоа Килијан Мбапе од Монако за кого ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на француската репрезентација Килијан Мбапе доби критики по средбата помеѓу Данска и Франција, а по оваа средба тој отиде и подалеку. Мбапе за ...
| | веќе видена | слични

Новоименуваниот спортски директор на Пари Сен-Жермен, Луис Кампос признава дека клубот згрешил што ги купил Килијан Мбапе и Нејмар во ист преоден рок, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Килијан Мбапе доби остри критики по натпреварот меѓу Данска и Франција, а по дуелот ѕвездата на „светците“ отиде чекор подалеку, изјавувајќи дека во ПСЖ ја ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие му порача на Килијан Мбапе да биде поинтелегентен и максимално да ја искористи играта на Нејмар и Лео Меси, кои можат да му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 344 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 138 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мбапе објасни зошто игра многу подобро за Франција отколку за ПСЖ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: