Македонија е 87-ма на индексот за корупција заедно со Косово, Мароко, Танзанија и Суринам- Албанија, Бугарија, Србија и Грција се подобро рангирани

2 копии

Во објавениот Индекс за перцепција на корупцијата на Транспаренси Интернешнл, Македонија е рангирана на 87-то место со 39 бодови.Индексот користи скала на ...
| | веќе видена | слични

Австрија се нашла меѓу најмалку пријателските земји во светот според странците. Оваа земја го зазела 24-то место од 52 дестинации во истражувањето на „Expat ...
| | веќе видена | слични

Колку е брз интернетот во Македонија во споредба со остатокот од Балканот? Александра Спасеска 27.09.2022 / 11:50 Интернет Сурфањето на интернет на Исланд има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија се уште тоне во корупција, покажува најновиот извештај на за 2021 година.Во објавениот Индекс за перцепција на корупцијата на Транспаренси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е 87-ма на индексот за корупција заедно со Косово, Мароко, Танзанија и Суринам- Албанија, Бугарија, Србија и Грција се подобро рангирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: