Финска ќе го ограничи влезот на руски државјани


11 копии
3 копии

Финска од петок ја затвора својата граница за руските туристи - последниот од соседите на Москва во ЕУ што го стори тоа. Полска, Естонија, Летонија и Литванија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Финска ќе ја затвори својата граница за руските туристи вечерва на полноќ, објави владата, надевајќи се дека на овој начин ќе се растоварат граничните премини. ...
| | веќе видена | слични

Според официјалната мрежа на локалната власт на Телеграм, шефот на тој регион Сергеј Мењаило потпишал извршна наредба „за ограничување на влезот на патнички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 234 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

За Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, утрешното отворање на новиот бугарски културен клуб „Цар Борис Трети“ е провокација и повика на масовен протест ...
сите 97 | | | веќе видена

Подготвил: Mарјан Велевски Претседателката на Европската комисија ја повика Европската Унија Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, ...
сите 315 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска ќе го ограничи влезот на руски државјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: