Навални ставен во самица по петти пат од август: Ја критикував мобилизација за војната во Украина


Затворениот руски опозициски политичар Алексеј Навални е ставен во самица по петти пат од средината на август поради, како што вели, политички мотивирани ...
| | веќе видена | слични

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин падна за пет процентни поени во споредба со последното објавено истражување, што е втор најголем пад на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Според објавените резултати од истражувањето, рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин го забележа вториот најголем пад во последните две децении од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британското министерство за одбрана објави нова анализа за ситуацијата во Украина, во која се наведува дека во последните седум дена, откако Путин објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија повеќе нема да им издава пасоши на граѓаните мобилизирани од армијата, соопштено е денеска преку информативната веб-страница на руската Влада. „Ако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навални ставен во самица по петти пат од август: Ја критикував мобилизација за војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: