Oсмани се сретна со Чавушоглу, инвазијата во Украина во фокус на разговорите


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на маргините на 77-та сесија на генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, се сретна со својот хомолог ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можностите за унапредување на соработката помеѓу Северна Македонија и САД во областа на сајбер безбедноста, била една од темите на разговор на денешната средба ...
| | веќе видена | слични

-Заеднички е констатирано дека Република Македонија веќе придонесува во координираното дејствување меѓу НАТО членките, со цел зајакнување на отпорноста кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со в.д. амбасадорот на САД во земјава, Ерик Мејер. На состанокот е разговарано за можностите за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, изјави дека македонската делегација во Њујорк разговарала со специјалните претставници на ...
| | веќе видена | слични

„Отворен Балкан“ денес е успешен пример на регионално поврзување. Иницијативата придонесе во заедничките заложби за укинување на непотребните бариери, а во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од власта што се храбрат дека се многу силни и дека народ многу ги сака не се согласија на предвремени избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека ова им е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ќе одржи тематски брифинг за учеството на 77-та сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк. Како што ...
| | веќе видена | слични

Силата на заедништвото е едниствениот начин за продолжување напред во попросперитетна иднина за сите граѓани- премиерот Ковачевски за МТВ од седиштето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Доколку погледнеме каде нашата држава се стреми како стратешка ориентација, тоа е НАТО и ЕУ и мотото на ЕУ е ‘Еднакви во различностите’. Тоа значи дека, она ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oсмани се сретна со Чавушоглу, инвазијата во Украина во фокус на разговорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: