ЗОШТО ВРИСКАТЕ КАКО ЖЕНИ? ЗАМОЛЧЕТЕ! Вака изгледа мобилизацијата во Русија

„За што по ѓаволите врескате како жени? Затворете ја устата и однесувајте се соодветно, зошто сите врескате?“. Вака вели човек во униформа кон толпата која ...
| | веќе видена | слични

Ненад Чанак, претседателот на Лигата на социјалдемократи на Војводина гостуваше во утринската програма на српски „Курир“ и зборуваше за првиот човек на Русија, ...
| | веќе видена | слични

Сега сте во војска. Тоа е тоа, игрите завршија. Сега сите сте војници!, додава човекот, додека се гледаат насобраните мажи кои гласно го изразуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Два дена откако рускиот претседател Владимир Путин објави делумна мобилизација на военоспособното население за војната во Украина, повеќе видеа кои наводно ...
| | веќе видена | слични

Не сметам дека Путин и Бајден не се подготвени да одат на сѐ или ништо. Сѐ би значело атомска војна во светот. Јас мослам дека мобилизацијата е попуштање на ...
| | веќе видена | слични

Веднаш откако Владимир Путин и неговиот министер за одбрана Шојгу ја најавија мобилизацијата, Русите почнаа масовно да бегаат од земјата, за што сведочат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 351 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО ВРИСКАТЕ КАКО ЖЕНИ? ЗАМОЛЧЕТЕ! Вака изгледа мобилизацијата во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: