Дневна ковид статистика: Дознајте колкав е бројот на новозаразени со коронавирус во последното деноноќие

Во изминатото деноноќие се регистрирани нови 53 Ковид-случаи од 546 направени тестови, како и 103 оздравени пациенти. Во текот на изминатите 24 часа, не се ...
| | веќе видена | слични
22 копии
2 копии

Досега во Македонија се направени вкупно 2.168.892 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневна ковид статистика: Дознајте колкав е бројот на новозаразени со коронавирус во последното деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: