Истражување на Microsoft: Шефовите мислат дека вработените помалку работат од дома


Технологијата што се користи за следење на работниците и нивен надзор, која критичарите ја нарекуваат „bossware“, е широко распространета во индустриите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалното истражување на Касперски во 1.307 компании во 13 земји, со меѓу еден и 999 вработени, покажува дека кибер инцидентите имаат речиси ист ефект како ...
| | веќе видена | слични

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин падна за пет процентни поени во споредба со последното објавено истражување, што е втор најголем пад на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според објавените резултати од истражувањето, рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин го забележа вториот најголем пад во последните две децении од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Порталот за информатичка технологија, IT.mk, го реализираше второто истражување за мапирање на локалната ИТ индустрија и резултатите даваат интересна слика за ...
| | веќе видена | слични

И Германците не се расположени за работа и одат на работа само затоа што мораат, покажуваат резултатите од истражувањето на институтот YouGov, нарачано од HDI ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување на Microsoft: Шефовите мислат дека вработените помалку работат од дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: