„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен интернационален филм


13 копии

Македонскиот филм „Најсреќниот човек на светот“ во режија на Теона Стругар Митевска е годинaшниот македонски кандидат за наградата „Оскар за најдобар ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Филмот „Во срцето на машината“ во кој игра македонскиот актер Игор Ангелов е бугарски кандидат за Оскар. Филмот е на режисерот Мартин Макариев и е предлогот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено, Русија за прв пат по падот на СССР одлучи да ги бојкотира Оскарите, пренесува The Guardian.„Претставништвото на Руската филмска академија одлучи да не ...
| | веќе видена | слични

Денеска се навршуваат 33 години од смртта на Кирил Билбиловски, пионер на македонската кинематографија, еден од првите уметнички фотографи и втемелувач на ...
| | веќе видена | слични

„Најсреќниот човек на светот“ на Теона Стругар Митевска е годинашниот македонски кандидат за Оскар во категоријата најдобар меѓународен филм, соопшти Друштвото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Најсреќниот човек на светот“ е македонски кандидат за Оскар за долгометражен интернационален филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: