Во акциска контрола на МВР одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

8 копии

Одземени се повеќе од 10 килограми нежигосани предмети (злато и златен накит) во контроли извршени вчера кај повеќе правни лица на подрачјето на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Оттаму апелираат да се зајакне контролата на државниот инспекторат за да се утврди колкав дел од поскапувањето е вештачки креирано од компаниите
| | веќе видена | слични
9 копии

На 25.09.2022 во временскиот период од 00.00 до 04.00 часот, полициски службеници од сите Сектори за внатрешни работи, во соработка со инспектори од државните ...
| | веќе видена | слични

Контролата е спроведена од полноќ до 4 часот утринава во 279 угостителски објекти. Од Министерството за внатрешни работи денеска информираат дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Контрола во угостителски објекти, констатирано точење алкохол на малолетници Билјана Богоеска 25.09.2022 / 11:44 Македонија Во акциска контрола на угостителски ...
| | веќе видена | слични

Синоќа полицијата, заедно со инспектори од Управата за јавни приходи на територијата на целата држава, спроведоа акциска контрола за присуство на малолетници ...
| | веќе видена | слични
11 копии

На 22.09.2022, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР – Сектор за економски криминал и корупција, во координација со Државниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во координација со Државниот пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи извршија контроли во повеќе златарници на подрачјето на Скопје, Тетово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во акциска контрола на МВР одземени над 10 килограми злато поради незаконско работење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: