Морско оревче: Лековит зачин со кој треба да бидете внимателни

Ѓумбирот се смета за еден од најсилните растителни антиоксиданти. Веќе со векови се користи за подобрување на здравјето, а многу досегашни истражувања ја ...
| | веќе видена | слични

Секојдневната исхрана базирана на урамнотежен и умерен внес на сите намирници е идеалниот пат до здрав живот, но понекогаш се случува да консумираме одредени ...
| | веќе видена | слични

Кикириките се омилена закуска на скоро сите, по потекло се од Јужна Америка и припаѓаат на семејството на мешунки. Имаат одличен вкус, а и се богати со масти, ...
| | веќе видена | слични

Колку често јадете пиперки? Без разлика на бојата, тие се добри за варењето, срцето, кожата и видот. Суровата, печената или варената пиперката е исклучително ...
| | веќе видена | слични

Витаминот Ф, кој е составен дел од растителни масла, е неопходен за правилен раст и развој на организмот. Овој витамин се состои од есенцијални полинезаситени ...
| | веќе видена | слични

Речиси секој ден дознаваме нови информации за влијанието на исхраната врз здравјето на луѓето. Бидејќи ова прашање е од исклучително значење за сите нас, малку ...
| | веќе видена | слични

Можеби некои и не ги сакаат, но факт e дека ротквиците многу придонесуваат за нашиот организам. Генерално, тие служат како додаток во јадењата и ретко кому му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морско оревче: Лековит зачин со кој треба да бидете внимателни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: