При полициска контрола охриѓанец се обидел да проголта пакување со дрога


Уапсен охриѓанец кој при полициска контрола се обидел да проголта дрога. На 22.09.2022 во 17.30 часот, полициски службеници од Одделението за недозволена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во 00.30 часот на автопатот А1, кај клучка Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово дале знак за запирање ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во четвртокот (29.09.2022) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во 01.40 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово, затоа што со остар предмет нападнал и повредил ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници во раните утрински часови спроведоа координирана акција по насоки на Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на ...
| | веќе видена | слични

28 годишник од Крива Паланка, со престој во Скопје, бил лишен од слобода, бидејќи се претставувал лажно како вработен во МВР. Имено, тој довел во заблуда лице ...
| | веќе видена | слични

28-годишен измамник од Крива Паланка, успеал да добие околу 1.800 евра од жител на Штип, кого го излажал дека е полицаец и дека ќе му овозможи да добие возачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 590 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При полициска контрола охриѓанец се обидел да проголта пакување со дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: