Škoda подготвува електрична варијанта на Octavia


Нови проблеми во стратегијата за намалување на штетните емисии Шефовите на индустријата во Германија велат дека високите трошоци имаат влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Нов целосно електричен автомобил базиран на новиот „Citroen C3“, треба да почне да се произведува во фабриката во Крагуевац во соседна Србија. Новото ...
| | веќе видена | слични

Возењето на „Bugatti W16 Mistral“ секако е незаборавно искуство, со 1.600 коњски сили и ветер во коса. Кон средината на август „Bugatti“ го претставил новиот ...
| | веќе видена | слични

Lamborghini објави некои нови детали во врска со нивниот нов тркачки автомобил за класата LMDh (Le Mans Daytona хибрид). Добивај вести на вибер Иако првите ...
| | веќе видена | слични

Иако концептот е веќе виден, а се знаеше и што ќе има под хаубата, новиот BMW XM со своето пристигнување донесе голем број на големи новитети. За почеток, тоа ...
| | веќе видена | слични

Заштедите речиси воопшто не беа постигнати со поевтинување на батериите. Добивај вести на вибер Шефот за односи со инвеститори на Tesla откри колку е поевтино ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 753 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 173 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Škoda подготвува електрична варијанта на Octavia

Од:
До кого (е-маил):
Порака: