ВО НЕДЕЛА: Хуманитарна ИТ трка во организација на СОС ДЕТСКО СЕЛО


2 копии

Катерина Шиповиќ е македонска ултрамаратонка која учествува на „Спартатлон“, една од најтешките десет трки во светот. Шипковиќ е првата натпреварувачка од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Трката ќе почне во 9 часот од вело патеката на Кејот на Вардар кај хотелот „Александар Палас“, а ќе заврши кај паркот Авионче во Ново Лисиче околу 12 часот.На ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО НЕДЕЛА: Хуманитарна ИТ трка во организација на СОС ДЕТСКО СЕЛО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: