Јапонија го укинува ограничувањето за патување на вакцинирани странски туристи

Патниците сепак ќе треба да докажат дека се вакцинирани три пати и имаат негативен тест за коронавирус за да влезат во земјата.Очекуваниот прилив на патници ќе ...
| | веќе видена | слични

Германија не е попаметна, туку повнимателна: Нови ковид мерки пред есенскиот бран Александра Спасеска 01.10.2022 / 15:09 Свет Денеска во Германија стапи на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Хонг Конг ќе го укине својот контроверзен карантин за пристигнувања, потклекнувајќи се на зголемениот притисок да стави крај на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Вакцинирањето против коронавирусот нема да биде задолжително за фудбалските навивачи на претстојното Светско првенство во Катар, но сите посетители ќе мораат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 791 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 173 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Необичен феномен се случува во земјава во време кога сме погодени од можеби најсилната енергетска криза досега. Во период кога компаниите мака мачат со скапата ...
сите 208 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонија го укинува ограничувањето за патување на вакцинирани странски туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: