Арсовска не очекувала дека енергетската кризата ќе биде голема, не знае кога ќе има бесплатен јавен превоз


Сè додека не се надмине енергетската криза градоначалничка на Скопје Данела Арсовска не може да каже кога ќе го реализира ветувањето за бесплатен градски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вие во услови на ваква криза и инфлација кога граѓаните едвај крај со крај врзуваат, да плаќате стотици илјади евра народни пари или без разлика дали се ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, изјави синоќа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со несогласувањата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, рече Христијан Мицкоски во врска со разидувањето со градоначалничката на Скопје Данела ...
| | веќе видена | слични

Во вакви услови на енергетска и финансиска криза да трошите за црна кампања, тоа значи дека некому многу му гори. Ги повикувам сите органи на прогонот, еве ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во „Тема на денот“ на Сител телевизија истакна дека е жртва на црна кампања на СДСМ. „Вие ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Драган Павловиќ Латас смета дека спорот со градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, кој таа го предизвика е несакан инцидент кој е лоша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На ВМРО-ДПМНЕ централен фокус му се да добијат парламентарни избори, да се формира влада. Затоа гледа што подобро да биде работата на сите градоначалници како ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје страда заради бизнис интересите на Арсовска, Ковачевски и Зечевиќ, сите се ставени во погон за штитење на провизиите од Турците. Арсовска сакаше да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 466 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 185 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 71 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска не очекувала дека енергетската кризата ќе биде голема, не знае кога ќе има бесплатен јавен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: