Најмалку четворица убиени, десетмина ранети во експлозија во главниот град на Авганистан


Најмалку четири лица загинаа, а десет се ранети во експлозија во близина на џамија во дипломатскиот кварт на Кабул.Од италијанската болница што се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Денеска имало силна експлозија на улицата Загребачка во Сплит. Според првите информации неколку лица се повредени. Се работи за експлозија на гас во ресторан ...
| | веќе видена | слични

Несреќата се случила во вчера вечер за време на експеримент во Домот на културата во каталонскиот град Жирона, на околу сто километри североисточно од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Околу стотина студенти полагале приемен испит во образовен институт во Кабул, главниот град на Авганистан, кога се случил напад. Во експлозијата се повредени ...
| | веќе видена | слични

Во експлозијата се повредени повеќе од 30 лица, а најмалку 23 загинале, јавува Си-Ен-Ен. „Кога влегов во салата ги видов моите колеги облеани во крв. Дознав ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 351 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 137 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмалку четворица убиени, десетмина ранети во експлозија во главниот град на Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: