Руската мобилизација го стави бугарскиот државен врв на штрек

На иницијатива на бугарскиот претседател Румен Радев денеска во неговиот Кабинет во Софија започна средба посветена на делумната воена мобилизација во Русија, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лажните референдуми што се одржани на делови од Украина, се спротивност на слободни и фер избори, смета германската министерка за надворешни работи Аналена ...
| | веќе видена | слични

Русија има право да мобилизира Бугари со руско и бугарско државјанство кои се на територијата на државата, изјави вршителот на должноста министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вршителот на должноста премиер на Бугарија, Галаб Донев денеска ќе одржи состанок на владиниот совет за безбедност, јави дописникот на МИА од Софија. Повод за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека Македонија нема да ги признае референдумите во четири украински региони за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи, изјави дека Македонија нема да ги признае руските референдуми во Украина бидејќи со нив не се урива ...
| | веќе видена | слични

 На брифинг со новинарите, тој изрази и загриженост што дел од граѓаните во земјава ја оправдуваат руската агресија, нешто што според него е против ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија нема да ги признае резултатите од референдумите што се спроведоа во 4 области во Украина кои се под целосна или делумна руска окупација. ...
| | веќе видена | слични

Нема да коментирам за односите со Бугарија додека траат изборите таму, бидејќи тогаш сите наши изјави стануваат дел од политичката борба и навистина не би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската мобилизација го стави бугарскиот државен врв на штрек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: