Кралица на есенската мода: Миди кожно здолниште за секојдневни изданија

Помеѓу годишните времиња, кога е премногу топло за големо палто, но доволно ладно за слоевитост, обично ги гледаме алиштата во плакарот и заклучуваме дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, има 5 омилени модни парчиња без кои, наводно, таа не може. Меган Воткинс, главната стилистка во „SilkFred“ ги открила 5-те ...
| | веќе видена | слични

Секој премин од една во друга сезона подразбира менување и на гардеробата. А кога од лесна летна облека преминуваме на есенски комбинации, неретко чувствуваме ...
| | веќе видена | слични

 Крзнените кроп-топови во различни бои се хит сезонава, а може да се најдат низ повеќе бутици во Македонија. Како ги комбинираат стилските девојки? Да, за ...
| | веќе видена | слични

Ако постои едно парче кое нѝ го олеснува преминот од летната на есенска облека, тогаш тоа е секако сакото. Доброто сако злато вреди – се носи во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 264 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата денес достави барање до Собранието за одржување на итна седница на која ќе се разгледува Предлог законот кој го ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралица на есенската мода: Миди кожно здолниште за секојдневни изданија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: