Осцилаторноста, високата инфлација и каматните стапки ги прават неблагодарни прогнозите за берзите


3 копии

Берзите, по се судејќи, ќе функционираат во нов циклус на голема осцилаторност и висока инфлација и каматни стапки. Прогнозите се понеблагодарни од кога било, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За подобра системска подготовка на оперативната постапка, апелираме оданочувањето на капиталната добивка од акции и удели да се одложи за уште една година ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 23-ти септември во Охрид во организација на Македонската берза АД Скопје се одржува дваесет и првата Годишна конференција. Овој форум на кој се анализираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нора Алити, претседателката на Комисијата за хартии од вредност, денеска предложи даночењето на капиталните добивки да се одложи за уште една година. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заради подобра системска подготовка за оперативната постапка на оданочувањето на капиталната добивка, апелираме на дополнително одлагање за уште една година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 590 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осцилаторноста, високата инфлација и каматните стапки ги прават неблагодарни прогнозите за берзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: