Ураганот Фиона донесе силни ветрови и поројни дождови на Бермудите


Налетите од 160 километри на час и поројни дождови ги зафатија Бермудите рано во петокот, оставајќи илјадници луѓе без струја додека ураганот Фиона, моќна бура ...
| | веќе видена | слични

Иан, кој сега е циклон, ослабе, но сепак се прогнозира дека ќе предизвика штета во делови од Каролина, Вирџинија и Западна Вирџинија, според Националниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Флорида, Северна и Јужна Каролина денеска се обидуваа да се опорават од уништувањето предизвикано од ураганот Ијан, откако една од најмоќните бури што некогаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
3 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ураганот Фиона донесе силни ветрови и поројни дождови на Бермудите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: