„Ден на граѓански организации и социјални претпријатија” утре во Скопје

3 копии

На платото пред Центарот на социјални претпријатија (пред АРМ, позади Меморијалот на Мајка Тереза) утре со почеток во 10 часот ќе се одржи Саемот на граѓански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 72 проценти од локалните инспектори сметаат дека постојниот модел на општински инспекциски надзор треба да претрпи измени, а за да биде поефикасен речиси ...
| | веќе видена | слични
3 копии

НВО Инфоцентарот заедно со партнерските организации Спектар од Крива Паланка и Центарот на заедницата на општина Струга, во јуни годинава, спроведе анонимна ...
| | веќе видена | слични

НВО Инфоцентарот заедно со партнерските организации – Регионален центар за соработка „Спектар“ од Крива Паланка и Центарот на заедницата на општина Струга ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Центарот за научни истражувања и промоција на културата ХАЕМУС, денеска во интерактивното катче помеѓу Домот на АРМ и „Меморијалниот музеј на Мајка Тереза“, ќе ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Враќање на граѓанскиот простор“, на 24 септември ќе се одржи петтиот фестивал на „Цивика Мобилитас“, односно Ден на граѓанските организации и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот на Република ...
сите 656 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 265 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ден на граѓански организации и социјални претпријатија” утре во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: