Песков го зема во заштита синот кој не сака мобилизација


По прогласувањето на делумна мобилизација, рускиот претседател Владимир Путин исчезна од јавниот простор, јавуваат руските независни медиуми.Наводно, ...
| | веќе видена | слични

Почна мобилзирањето на руските резервисти. Мажите ги напуштаат родните села и градови придружени со расплакани семејства. Исплашени да не бидат опфатени со ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека делумната воена мобилизација во Русија е најавена како одговор на помошта на НАТО за Украина. „Специјалната ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин за делумна мобилизација е поврзана со фактот дека ...
| | веќе видена | слични

Откако рускиот претседател Владимир Путин утринава најави делумна мобилизација поради конфликтот во Украина, водителот на канал на Јутјуб му се јави на синот ...
| | веќе видена | слични

Рускиот портал пишува дека водителот на Јутјуб му се јавил на синот на портпаролот на Кремљ и му се претставил како војник кој го повикува на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот на Република ...
сите 655 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 385 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков го зема во заштита синот кој не сака мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: