НИ ДОАЃА ГОЛЕМ И ТЕЖОК ПРАЗНИК – ова никако не смеете да го правите на тој ден за да не ви тргне сè наопаку

Православната црква и верниците на 27 септември го прославуваат Крстовден, кој според учењето на црквата означува налагање на крст на кој е распнат Исус ...
| | веќе видена | слични

Православните верници денеска, 30-ти септември, ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Светици кои се многу почитувани меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска православните хрристијани го одбележуваат споменот на светите маченички Вера, Надеж и Љубов и нивната мајка Софија. Во својот богослужбен циклус, ...
| | веќе видена | слични

Живееја и пострадаа во Рим, во времето на царот Адријан. Мудрата Софија, како што ја одликува и името што го носи (бидејќи софија на грчки значи мудрост), ...
| | веќе видена | слични

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 септември. Денеска е Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Еве го тајниот трик со ...
| | веќе видена | слични

Православние верници утре, 30 септември, ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Светици кои се многу почитувани кај нашиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според календарот на МПЦ, утре се празнуваат Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. На тој ден именден празнуваат: Софија, Софка, Вера, Верица, ...
| | веќе видена | слични

Утре, на последниот ден од септември, православните христијани ги празнуваат светите маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. Четирите светици уживаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 753 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 393 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена

АД ЕСМ обезбеди природен гас од Макпетрол до крајот на октомври, а грејната сезона ќе започне на 15 октомври, велат од ЕСМ. -На почетокот на грејната сезона ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИ ДОАЃА ГОЛЕМ И ТЕЖОК ПРАЗНИК – ова никако не смеете да го правите на тој ден за да не ви тргне сè наопаку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: