Чудна ситуација: Лео Меси доби шлаканица од Де Пол на тренинг (ВИДЕО)


Необична ситуација се случи на тренингот на Аргентина која брзо стана хит на социјалните мрежи. Де Пол го удри Меси со шлаканица по раката со која ѕвездата на ...
| | веќе видена | слични

Лионел Скалони знае кого има во тимот и ќе го цени тоа се додека Лео го носи сино-белиот дрес.Лионел Меси не престанува да доминира во дресот на Аргентина и на ...
| | веќе видена | слични

Вистински скандал предизвика Родриго де Пол, аргентинскиот репрезентативец што настапува за Атлетико Мадрид и сигурно го очекува клупска казна, откако ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Аргентина пред неколку дена беше подобра од Јамајка со 3-0 на средбата која се одигра на „Ред Бул Арена“, средба на која се истакна Лионел Меси со два ...
| | веќе видена | слични

Аргентина бележи супер резултати во изминативе години откако на клупата седна Лионел Скалони, човекот кој на почетокот беше привремено решение, ама се покажа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 950 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 138 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чудна ситуација: Лео Меси доби шлаканица од Де Пол на тренинг (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: