Супервештачењето за „Ласкарци“ трае 315, а за „Тендери“ 110 дена, посочува Коалиција сите за правично судење

8 копии

Супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци трае 315 дена, додека, за случајот „Тендери“, во кој обвинета е поранешната министерка Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Поради отсуство на судечкиот судија се одложи главната расправа за случајот „Титаник 2“ која беше закажана за денеска и се презакажа за 17. октомври, соопшти ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Основниот кривичен суд во Скопје за два судски предмети сè уште чека супервештачење. Едно од супервештачењата и по изминати повеќе од 300 дена сè уште не е ...
| | веќе видена | слични

За автобуската несреќа кај Ласкарци, што се случи на 13 февруари 2019 година, а во која загинаа 16 лица и над 30 беа тешко повредени, Судот издаде наредба за ...
| | веќе видена | слични

Судењето на обвинетите во „Транспртер 2“ продолжи во Кривичниот суд во Скопје по пет месеци пауза, иако сѐ уште не е донесена пресуда на Апелациониот суд во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 313 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Супервештачењето за „Ласкарци“ трае 315, а за „Тендери“ 110 дена, посочува Коалиција сите за правично судење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: