Легално ли е „истерувањето демони“ на Кајшаров?

2 копии

Откако се појавија видеата со ритуалите кои ги практицира популарниот исцелител Константин Кајшаров, пастор на Христијанската црква „Блага вест“ и разни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Т.н. исцелителот Константин Кајшаров познат и како Тино тврди дека ослободува од демони, нечисти сили, проклетства и магии во името на Исус. Тој на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за односи со верските заедници предочува на јавноста дека во демократски уставно-правен систем каков што е и тежнее да биде македонскиот, слободата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комисијата за односи со верските заедници стои цврсто на ставот дека предрасудите не се мерило за пропустите против законот, а сериозно разгледувајќи го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легално ли е „истерувањето демони“ на Кајшаров?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: